„Homeopatie léčí nejvyšší procento případů ze všech léčebných metod. Je tou nejmodernější a nejvypracovanější metodou léčby pacientů, léčí šetrně, jak fyzicky, tak finančně.“

 

Mahátmá Ghándí

Co je to homeopatie...

Homeopatie je celostní léčebná metoda, to znamená, že vybraný homeopatický přípravek působí na celého člověka, tj. na tělo, mysl i ducha. Pohlíží na pacienty jako na individuality a používá také individuální léčebný postup, schopný zvrátit degenerativní průběh nemocí. A hlavně, snaží se utnout zlo u samého kořene, a proto se s její pomocí dá řada zdravotních problémů vyřešit trvale.

Homeopatii představil veřejnosti německý lékař a vědec Samuel Hahnemann, který ji zařadil do své léčebné terapie před více než 200 lety. Rozšířila se po celém světě a stala se všeobecně uznávanou léčebnou metodou. Podle Světové zdravotnické organizace je to v součastné době druhá nejrozšířenější metoda léčby na světě. Dá se aplikovat u mnoha akutních i chronických onemocnění. Je založena na tzv. zákonu podobnosti:

"To, co dokáže u zdravého jedince vyvolat určitý soubor symptomů, má schopnost léčit jedince nemocného, u kterého se projevuje podobný soubor symptomů."

Hahnemann zastával názor, že neexistují žádné choroby - pouze nemocní lidé. A proto musí být léčebné  prostředky zaměřeny spíše na uzdravení člověka, než na chorobu samotnou, a to podle pravidla individualizace. To jasně odlišuje homeopatii od konvenční (klasické) medicíny. Podrobně o odlišnostech se dočtete v článku Odlišné přístupy v konvenční a homeopatické léčbě >>>

Homeopatie používá přírodní léčivé prostředky ve vysoce zředěné podobě, které stimulují vlastní obranné síly organismu a tím podporují jeho uzdravování. Cílem homeopatie  je navrátit pacientovi celkové zdraví. Jednotlivé obtíže (např. bolesti hlavy, alergie, palpitace srdce, úzkosti…) se chápou jako projevy jediné nemoci.

Jde o velice šetrnou léčebnou metodu, protože homeopatické léky nemají žádné vedlejší účinky a nezatěžují organismus chemickými látkami. Proto je bez rizika mohou užívat i těhotné ženy nebo děti. Léky jsou snadno dostupné v českých lékárnách (i bez receptu), kompletní sortiment je k dostání přes internetové obchody v Anglii, které je zasílají poštou i do ČR.

Doporučuji vám pořídit si domácí homeopatickou lékárničku s nejdůležitějšími přípravky pro různé akutní stavy. Budete mít správný přípravek v případě nutnosti hned po ruce. Průběh mnoha onemocnění se dá totiž zmírnit a zkrátit, pokud začneme homeopatika užívat již při prvních příznacích. Více informací o základních akutních lécích a jejich účincích naleznete v elektronické knize "20 akutních léků pro první pomoc homeopatií".

A nebo si pořiďte rovnou kompletní průvodce světem akutní homeopatie - nový e-book "Velký homeopatický lexikon akutních stavů", kde najdete podrobný návod, jak léčit např. chřipky, nachlazení, úrazy, úžehy, zažívací potíže nebo bolesti zubů a mnoho dalších akutních stavů.