Jsem ŽENA a jsem CYKLICKÁ

Ženský cyklus má měsíční logiku. Ženám se neustále mění jejich energie, chutě, nálady i schopnosti, stejně jako způsoby jednání a myšlení. Tyto neustálé hormonální změny mají za následek, že menstruační cyklus ženy ovlivňuje každičký jeden den jejího života. Z toho také rovněž plyne, že její měsíční cyklus ovlivňuje i všechny ty, se kterými se žena ve svém životě setkává, ať je to její muž, její rodina nebo lidé v jejím zaměstnání či jinde. Této cykličnosti nikdy neutečete, je pořád s vámi. A to je také důvod, proč je důležité porozumět, jak se žena v průběhu měsíce mění a co od ní lze či naopak nelze očekávat...

Ve skutečnosti nežijete jen s jednou ženou - ale rovnou se čtyřmi různými ženami v jednom těle!

Pro muže: Jako muži můžete sehrát v ženské cykličnosti podstatnou roli. Některé ženy mohou mít problém s přijetím faktu, že jsou proměnlivé a cyklické, a zde se otevírá prostor pro vás - jejich partnery, abyste jim pomohli objevit jejich odmítanou stránku. Díky tomu se stane, že se ženami začnete vycházet mnohem bezproblémověji a pohodověji a že si život s nimi budete skutečně užívat.

Ženy touží po tom, abyste jim rozuměli i ve dnech jejich "slabosti" a dokázali s nimi o těchto tabuizovaných tématech také otevřeně komunikovat.


 Naučte se využívat svůj lunární cyklus k dosažení

úspěchu, spokojenosti a naplnění!


Každá ze čtyř fází cyklu přináší neuvěřitelné dary, schopnosti a možnosti:

Dynamická fáze - vám dává jasné a racionální myšlení a fyzickou sílu

Expresivní fáze - přináší schopnost empatie a porozumění druhým a dovednost přesvědčivé komunikace

Kreativní fáze, čili předmenstruační a nejméně oblíbená, je ve skutečnosti darem tryskající kreativity a intuitivních nápadů

Reflektivní fáze, nebo-li doba menstruace nám poskytuje možnost vidět ve svém životě nové cesty a rozhodnout se pro radikální změny.

 

 • Jaké jsou dnes moje aktuální zesílené schopnosti? woman-570883_640
 • Co mi dnes určitě půjde nebo čemu se mám raději vyhnout?
 • Jak mohu zvýšit svůj pocit vnitřní pohody?
 • Kdy a jak nejlépe komunikovat s druhými?

man-1674045_640  - Proč mi moje žena nerozumí?

 - Je možné ženám nějak porozumět? Proč jsou často tak nevyzpytatelné?

 - Proč je jeden den všechno super a druhý den všechno špatně, aniž bych něco udělal jinak?

 - Je možné svést ženu kterýkoliv den v měsíci?

 - Je vůbec možné sladit svět mužů a žen?

 - Existuje nějaký účinný lék na náhlé změny nálad ženy?


Pokud jste si alespoň jednu z těchto otázek někdy v životě položili, pak mám pro vás dobrou zprávu - vím, kde hledat odpovědi!

Poslední dobou se zabývám studiem ženské cykličnosti (sama na sobě i v mém okolí) a čím dál tím víc mě fascinuje dokonalost naší ženské proměnlivosti. Fáze se u nás střídají se stejnou samozřejmostí, jako se střídají roční období. Vše na tomto světě se děje v určitých cyklech. Můžu být každý den jiná a každý den si jinak užívat svět a život!

Nedávno jsem uzavřela spolupráci s autorkou projektu Cyklická žena Danou-Sofií Šlancarovou a nakladatelstvím Osule, které nabízí publikace právě na toto zajímavé téma. Inspiraci můžete nalézt v níže uvedených tištěných i elektronických knihách, které vám mohu osobně doporučit. Přeji vám, abyste si i vy svůj cyklus zamilovaly a objevily, jak jej naplno využívat ve svém životě a ve svých vztazích, tak jako já...


Cyklická žena - Miranda Gray

Možná jste už přečetly pěknou řádku seberozvojových knih, které vám měly pomoci změnit náš život – ale nějak to nefungovalo. Jak je možné, že systémy osobního rozvoje nefungují pro ženy? Protože ženy mají něco, co muži nemají – a tento naprosto zásadní faktor všechny tyto seberozvojové metody opomíjejí.

Ženy totiž fungují cyklicky, v rámci zhruba osmadvacetidenního cyklu, během něhož se jim střídají jejich energie, vlastnosti, schopnosti, nálady, emoce, chutě, způsob uvažování, sexuální touha nebo fyzická síla.

V knize Cyklická žena vám Miranda Gray předkládá osmadvacetidenního průvodce vaším cyklem, který je speciálně  vytvořen tak, abyste si začaly uvědomovat své optimální doby a s nimi spojené schopnosti a dokázaly je využívat k dosažení úspěchů a naplnění cílů, po kterých v životě toužíte.

Pokud vám byl menstruační cyklus doposud jen na obtíž a chtěly jste se ho zbavit, po přečtení knihy Mirandy Gray Cyklická žena radikálně změníte názor a začnete si svůj cyklus užívat. Zjistíte totiž, že každá z jeho čtyř fází vám přináší neuvěřitelné dary, schopnosti a možnosti.

Kniha Cyklická žena (nyní již ve 4. vydání) poskytuje praktické návody na každý jednotlivý den cyklu.

Chci vědět více a objednat tištěnou nebo elektronickou knihu ZDE >>


NÁVOD NA ŽENY - Dana-Sofie Šlancarová, Erik Hutter

Návod na ženy aneb průvodce moderního muže po nevyzpytatelném světě žen 

Kniha, která vám umožní nalézt logiku ve (zdánlivě) nelogickém světě žen!

Kniha Návod na ženy vám odpoví na všechny zásadní otázky, které jste si určitě v průběhu života už mnohokrát kladli:

 • Proč mi moje žena nerozumí?
 • A proč já nerozumím jí?
 • Proč jsou ženy často tak nevyzpytatelné?
 • Je možné ženám vůbec nějak porozumět?
 • Proč je jeden den všechno super a druhý den všechno špatně, aniž bych něco udělal jinak?
 • Proč jsou ženy občas tak protivné, kritické, vztahovačné, hysterické a přecitlivělé?
 • Existuje nějaká logika v tom, jak se ženy proměňují?
 • Je možné svést ženu kterýkoli den v měsíci?

Tato kniha vám umožní začít doslova vidět ženám do hlavy a pochopit, proč mění své chování a proč jsou tak nevypočitatelné. Zároveň se naučíte, jak jejich nálady už dopředu předvídat a jak s nimi zacházet, abyste měli celý měsíc klid a pohodu (nejen) ve vztahu.

Pochopíte, kdy je správný čas jim naslouchat a kdy raději vypadnout – i jak můžete mít spokojený vztah navzdory PMS. V knize zkrátka získáte všechny podstatné informace pro to, abyste dokázali vedle žen nejen přežít, ale život s nimi si začít doopravdy užívat. 

Pochopte, proč je u vás doma jeden den všechno super a druhý den všechno špatně, aniž byste něco udělali jinak!

Každá žena má něco jako cyklus – každá žena je cyklická, ať už si to uvědomuje nebo ne – a není to zdaleka jen to její menstruační krvácení jednou za měsíc. Její cyklus má ve skutečnosti 4 fáze, ve kterých je ona pokaždé úplně jiná. Přesná délka jednotlivých fází je individuální, ale pro začátek si postačí pamatovat, že se střídají zhruba po týdnu. To, co na ni fungovalo jeden týden, druhý týden nefunguje.

Poznejte několik málo základních principů, které vám pomůžou správně určit, ve které fázi se žena zrovna nachází. Pouhá znalost těchto pár principů a jejich aplikace v praxi zaručí, že vaše vztahy se všemi ženami kolem vás se zcela zásadně zlepší.  

Vaše vztahy se ženami budou jedna úžasná jízda plná porozumění, sexu a užívání si života naplno.

Chci vědět více a objednat tištěnou nebo eletronickou knihu ZDE >>


7 návyků efektivní Cyklické ženy (e-kniha)

Nová e-kniha Dany-Sofie Šlancarové o tom, jak být v pohodě a výkonná celý měsíc – a hlavně si svůj cyklus užívat. Zcela nový pohled na to, co je ženská efektivita.

Kniha vyvrací 7 mýtů, jak by měla fungovat správná a výkonná žena, a popisuje 7 principů, jak funguje efektivní cyklická žena tak, aby měla neustále dostatek energie a dobrou náladu. Kniha je ilustrována řadou barevných fotografií.

PRINCIP PRVNÍ: CYKLICKÁ ŽENA SI DOVOLUJE ODPOČÍVAT
Mýtus: Správná a výkonná žena nikdy nespí.

PRINCIP DRUHÝ: CYKLICKÁ ŽENA JEDE NA CYKLICKÉ VLNĚ
Mýtus: Správná a výkonná žena pracuje pořád stejně, neměnně a bez výkyvů.

PRINCIP TŘETÍ: CYKLICKÁ ŽENA DOBŘE VÍ, ŽE MÉNĚ JE VŽDY VÍCE
Mýtus: Správná a výkonná žena si na konci dne odškrtla všechny položky na svém to-do listu.

PRINCIP ČTVRTÝ: CYKLICKÁ ŽENA SPOLUPRACUJE SE SVÝM VNITŘNÍM MUŽEM
Mýtus: Disciplína a systém jsou pro chlapy, správná a výkonná žena zvládá chaos.

PRINCIP PÁTÝ: CYKLICKÁ ŽENA VYUŽÍVÁ SVŮJ CYKLUS JAKO EFEKTIVNÍ KOUČOVACÍ NÁSTROJ
Mýtus: Správná a výkonná žena projevy svého cyklu potlačuje a skrývá.

PRINCIP ŠESTÝ: CYKLICKÁ ŽENA MÁ ČISTOU HLAVU
Mýtus: Správná a výkonná žena myslí vždycky na všechno.

PRINCIP SEDMÝ A POSLEDNÍ: CYKLICKÁ ŽENA PŘIJÍMÁ SVÉ TEMNÉ STRÁNKY
Mýtus: Správná a výkonná žena je vždy stoprocentně sebejistá, sebevědomá  a pozitivní a vše se jí daří.

Chci vědět více a objednat e-knihu ZDE >>

 


Balijský deník Cyklické ženy (e-kniha)

Žít, meditovat, pracovat...  e-kniha Dany-Sofie Šlancarové

Představte si, že byste se zničehonic ocitli v ráji. Ráj znamená, že teplota okolního prostředí nikdy neklesá pod dvacet stupňů Celsia – ani v noci. Kolem vás jsou téměř 24 hodin denně 7 dní v týdnu úžasní usměvaví lidé, s nimiž se můžete bavit o zásadních věcech svého života nebo je požádat o cokoli, co k životu potřebujete. Do bazénu to máte 30 vteřin i s nazutím sandálů.

Mocný a krásně teplý oceán je na dosah a na doslech. Kokosové palmy a rozkošná terasovitá rýžová políčka všude kolem. Nemusíte vařit, uklízet, topit, zalívat květiny, plet záhonky, jezdit na nákupy do supermarketu a chodit na poštu. K pohybu kamkoli chcete vám stačí moped, který má spotřebu 3 litry na 100 kilometrů a benzín v tomhle ráji stojí 14 korun za litr. A ještě vám ho prodají i v tom nejmenším obchůdku – v lahvi od Johnnieho Walkera.

Tento ráj existuje – a existuje tady na Zemi. A vy v něm můžete být. Jediné, co je třeba udělat, je vydat se na cestu.

Vydat se na cestu přes půl světa. Na cestu za hranice. Za hranice země, v níž žijete. A za hranice sebe sama. Za hranice toho, jak jste doposud mysleli a žili a co vám přišlo normální, běžné a přirozené. Vydat se za hranice může být náročné a někdy i vysilující.

Nemusí se nám tam chtít. Je mnohem jistější pohybovat se v prostoru, který dobře známe. Tam venku můžou být hadi, štíři, netopýři, zlí lidi a finanční krize. Může tam být zima, mokro, tma a hlad. Může tam být nejistota, vypětí, nutnost překonávat překážky a pocity odloučení od toho, co je nám blízké.

A přesto vás na tuhle cestu zvu: protože končí v ráji a nese ovoce.

Vydejte se se mnou na měsíční cestu do tropického ráje zvaného Bali. Na malý indonéský ostrov v Indickém oceánu. Na ostrov, který milují surfaři a lidé, jimž učarovalo globální podnikání – kterému se u nás taky někdy nepřesně říká „podnikání z pláže“.

Co vás na této cestě čeká?

  • – krásy a zvláštnosti ostrova Bali,
  • – know-how moderního podnikání (a Roger Hamilton),
  • – posouvání hranic své komfortní zóny,
  • – poznávání strachů a obav,
  • – vnímání a prožitek vlastního cyklu,
  • – doby světla i doby temna – které obojí nedílně patří do našich životů a k naší seberozvojové cestě.

Cyklická žena se právě vydavá na měsíční podnikatelský kurz na kouzelný indonéský ostrov Bali. Co ji tam čeká? Tento Deník je možnost, jak se i vy můžete vydat s ní na cestu za hranice sebe sama…

Jak Deník vypadá?

Deník představuje 39 zápisů z 39 dnů z pobytu na podnikatelském kurzu iLab Incubator na Bali, doplněný řadou barevných fotografií. 

Chci vědět více a objednat e-knihu ZDE >>


O autorce: Mgr. Dana-Sofie Šlancarová 

Vystudovala češtinu a angličtinu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, kde poté vyučovala teorii a praxi překladu a korpusovou lingvistiku. Následovaly profese překladatelky, korektorky a fotografky na volné noze.

Nyní autorka, překladatelka a lektorka kurzů osobního rozvoje, zaměřených na ženskou cykličnost, vědomý business a vědomý život. Majitelka nakladatelství OSULE, v němž vyšla audionahrávka Freda Kofmana Vědomý business a také kniha Cyklická žena Mirandy Gray.

Dana-Sofie je zakladatelkou a spoluautorkou projektu Cyklická žena®. Se svým synem Tobiášem a psem Čerňuchou žije v Českých Budějovicích.

„Je úžasné mít čas, kdy jsem ohnivou tygřicí plující světem businessu, čas, kdy jsem pečující a vše milující matkou, čas, kdy jsem mocnou čarodějkou, která tvoří a zhmotňuje, a čas, kdy jsem starou ženou, která s pochopením a vhledem už jen odpočívá. Jsem jaro-léto-podzim-zima, každý měsíc.“