Akutní léčba

Akutní stav vzniká tehdy, když organismus jako celek reaguje na určitý silný podnět a má obvykle prudký charakter. Může se jednat o úraz, emoční trauma, bakterie či infekci, vždy se jedná o podnět, který pronikne do organismu a ten se proti němu brání. Jelikož charakter akutního stresoru je většinou prudký a náš organismus jej vnímá jako bezprostřední ohrožení sebe sama, je i akutní reakce prudší než pacientův běžný chronický stav.

homeopathy-962079_640Při akutním předepsání léku vycházíme z úzkého souboru symptomů. Takže pokud bychom chtěli léčit jen chřipku a neměli bychom čas jít dále, do hloubky případu, budeme vybírat jen z několika málo léků. Tato léčba se dá také nazvat symptomatická. Jde nám o rychlou úlevu, pokud například potřebujeme druhý den odjet na hory nebo se účastnit oslavy šéfových narozenin. 🙂

Avšak pro trvalé uzdravení z chronických nebo opakujících se nemocí je nutné pacientovi podat následně konstituční lék - podle totality symptomů.

Akutní stavy při současně probíhající konstituční léčbě mohou být součástí chronické nemoci, proto může být tento stav léčen i konstitučním lékem. Vždy záleží na konkrétní situaci, a proto je nutné tyto akutní stavy vždy konzultovat se svým homeopatem.

Princip individualizace se uplatňuje i u akutní homeopatické léčby. Když přijdeme ke klasickwoman-698974_640ému lékaři dejme tomu s angínou, dostaneme antibiotika. Homeopat může na angínu předepsat různé léky. Zajímá ho, jestli vás bolí v krku spíše vlevo nebo vpravo, zda máte žízeň nebo ne, pokud ano, tak jestli vám dělá dobře spíše studená nebo teplá voda. Jednoho k tomu ještě bolí navíc hlava, druhého vůbec a třetí může mít k tomu navíc ještě i jiný příznak, např. průjem nebo horečku. Také záleží, jak se pacient cítí - někdo má silnou únavu, někoho nemůžeme udržet v posteli. Každá angína je tedy specifická a vždy nás zajímá její konkrétní průběh u konkrétního člověka.


Spousta akutních nemocí se dá vyléčit s pomocí domácí homeopatické lékárničky. Čím dříve si správný lék vezmeme, tím rychlejší je šance na uzdravení. Poradím vám, jak na to.

Sepsala jsem kompletní průvodce světem akutní homeopatie, díky němuž si budete moci sami předepsat vhodný homeopatický lék na základě klíčových symptomů.

E-book Velký homeopatický lexikon akutních stavů ZDE >>>

akutní homeopatie