Můj příběh

"Pomáhám lidem pomocí homeopatie - daru přírody - na jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii."

Dnes žiju život, ve kterém se cítím dobře a vyrovnaně. Mám láskyplný vztah, cítím se harmonicky na těle i na duši a jsem šťastná, protože jsem konečně našla své poslání tady na Zemi. Tím posláním je homeopatie - dar přírody, díky kterému mohu pomáhat lidem nalézt jejich cestu ke zdraví, a to šetrným a velmi účinným způsobem.

Homeopatie mi pomohla nalézt odpovědi na mnohé otázky týkající se koloběhu života, vitální síly nebo působení přírodních zákonů na lidský organismus jako celek, nikoli jen na jeho část. Zároveň respektuje individualitu člověka a při řešení potíží jde skutečně do hloubky, až na samou prvotní příčinu onemocnění. Vykoření problém, pozvedne vitální sílu a nastolí rovnováhu v mysli i těle každého organismu. A tento úžasný proces mě dennodenně nepřestává fascinovat...

Ale abych byla upřímná, musím přiznat, že k tomu, kde jsem nyní, vedla dlouhá a spletitá cesta.

Začalo to na střední škole, kdy jsem tak nějak cítila, že chci dělat věci jinak než ostatní, ale často jsem narazila na to, že mě někdo zastavil. Navíc na malém severomoravském městě byl vždycky všechno problém. A tak jsem se po maturitě sbalila a odstěhovala se do Prahy "hledat štěstí".

Začátky nebyly úplně jednoduché, narazila jsem na různé podvodníky, plané sliby a mizerný výdělek, neboť člověku bez praxe náleží minimální mzda. Nicméně vůně velkoměsta byla nakažlivá a já se rozhodla, že to nevzdám a budu bojovat dál. Do Prahy jsem se zamilovala. Bylo zde tolik různých příležitostí co dělat, a já přemýšlela, kterou cestou se vydat.

Zlom v mém životě nastal, když jsem získala zaměstnání na právě se rozvíjející klinice tradiční čínské medicíny. Potkala jsem zde mnoho úžasných lidí, kteří smýšlejí o životě úplně jiným způsobem. Čínská medicína mě postupně zajímala více a více, a tak jsem začala navštěvovat školu TCM, kde jsme se učili principům léčby staré mnoho tisíc let a fungující skvěle dodnes. Tehdy poprvé jsem pocítila touhu pomáhat lidem navracet zdraví. Ale to byl jen začátek mé cesty.

Ve svých 20 letech jsem také poznala skvělého muže, který se do roka a do dne stal mým manželem. První roky našeho manželství byly báječné, cestovali jsme po světě, měla jsem práci, která mě bavila, a začala jsem si plnit i své dávné sny.

Jenže postupem času se z mého života začala pozvolna vytrácet radost. Všechny úžasné zážitky dokázaly utišit bolest z absence hlubšího smyslu pouze krátkodobě. Zbyla jen prázdnota v duši a deprese. Věděla jsem, že takto to už dál nejde. Musela jsem učinit razantní krok, udělat za tím vším čáru a začít znovu od nuly.

Po rozvodu jsem přišla skoro o všechny úspory a psychické potíže se začaly projevovat i na fyzické úrovni. Byla jsem navíc stále nemocná. Tehdy jsem začala studovat různé seberozvojové knihy a zjišťovat, že Vesmír funguje podle úplně jiných principů, než jsem si do té doby myslela. Duchovní svět mi byl oporou při hledání sebe sama a přinášel postupně odpovědi na otázky týkající se smyslu života.

Pochopila jsem...

  • ...že štěstí si nosíme každý ve svém srdci a nemohu ho tedy hledat někde venku.
  • ...že já sama jsem příčinou všeho, co se děje v mém životě.
  • ...že nejprve musím láskou a radostí naplnit sama sebe, abych pak mohla tyto dary předávat ostatním lidem. Z prázdné nádoby nic rozdávat nelze!

A tak jsem začala pracovat sama na sobě. Absolvovala jsem různé semináře osobního rozvoje, kurzy celostních masáží a vědomé práce s tělem. Studovala jsem východní taoistickou filozofii, pracovala s kvantovou energií a Reiki na úrovni II. stupně. Věnovala jsem se tanci, cvičení Qi gongu a józe.

Stále mě však sužovaly opakované virózy či nachlazení. Klasická léčba západní medicínou vždy pouze řešila symptomy a snižovala mi imunitu ještě více. Byl to začarovaný kruh. Už jsem nechtěla své tělo zatěžovat dalšími antibiotiky. Začala jsem hledat alternativní cestu

Při jedné z dalších viróz mi kamarádka doporučila vyzkoušet homeopatický lék. Dala jsem na její radu a do druhého dne bylo téměř po nemoci! Nechápala jsem, že jedna malá kulička dokáže takové zázraky, a chtěla jsem tomu přijít na kloub. Začala jsem homeopatii studovat. Nejprve na kurzech akutní homeopatie, která je skvělá jako první pomoc při akutních onemocněních či úrazech a hodí se pro domácí samoléčbu.

Jenže pokud jsem chtěla vykořenit dlouholeté chronické potíže, bylo mi jasné, že s akutními léky si nevystačím. A proto jsem začala studovat hloubkovou konstituční homeopatii, která pojímá člověka jako jeden celek a má úplně jiné principy a zákonitosti. Konstituční léčba ovlivňuje člověka na všech úrovních - na fyzické, mentální i emocionální. Je to fascinující, nikdy nekončící studium lidských charakterů, vlastností a životních příběhů skrze naši jedinečnou rostlinnou, živočišnou nebo minerální podstatu.

V průběhu studií jsem objevila i svůj konstituční lék. Po jeho užití jsem pocítila příval energie a dobré nálady, jakoby se nade mnou "otevřelo nebe". Pocítila jsem sílu Universa přímo na sobě a pocit jednoty všeho se vším ve mně přetrvával ještě dlouho. Postupně začaly mizet veškeré fyzické obtíže a mé deprese už se nikdy neobjevily. Tak jsem našla své poslání. Šířit a předávat toto poznání dále a tím pomáhat i ostatním lidem na jejich cestě.

Homeopatii nyní praktikuji od roku 2009. Jsem také členkou Homeopatické společnosti z.s. a můžete mě rovněž nalézt v seznamu registrovaných homeopatů pro ČR na portále Homeopatie.cz.

Tato věda změnila celý můj život, co se týče vztahů i přístupu k životu. Dodala mi odvahu jít za svými sny ještě mnohem dále, opustit ČR a žít v zahraničí, uprostřed Atlantického oceánu. A tak od roku 2021 žiju nyní na nádherných Kanárských ostrovech a každý den cítím vděčnost, že se mohu probouzet v tomto ráji na Zemi. Na ostrově Tenerife nyní praktikuji svou homeopatickou praxi. 

Na homeopatii také mnozí oceňují to, že šetří čas i peníze. Homeopatické léky jsou totiž poměrně levné, nemají žádné vedlejší účinky, nezatěžují organismus chemickými látkami a mnohdy stačí jen pár kuliček k odeznění nemoci. Chci, abyste se i vy cítili dobře a vzali zodpovědnost za své zdraví do vlastních rukou.

Proto jsem se rozhodla své zkušenosti sdílet s vámi ostatními. Připravila jsem pro všechny "domácí homeopaty" praktický e-book Velký homeopatický lexikon akutních stavů, pomocí kterého si budete moci sami naordinovat vhodný homeopatický lék při běžných akutních onemocněních či úrazech. Dozvíte se, jak se vyznat v potencích či dávkování léků, nebo ze kterých přípravků je dobré si udělat domácí lékárničku. Čeká vás zde také mnoho dalších zajímavých bonusů...

Pokud vás však trápí dlouholeté chronické potíže, je zapotřebí je řešit celkovou konstituční léčbou. Můžete se objednat na konzultaci do mé poradny a já vám s vašimi problémy ráda pomohu. 🙂

 

Lenka Řezníčková

poradna@lenkahomeopatie.cz

Lenka Řezníčková homeopatie

Sledujte mě na FB a získejte aktuální tipy z oblasti homeopatie (nejen) pro zdraví! 

Paní Lenko,
děkuji Vám za oba Vaše e-booky. Jsou přehledně napsané a krásně ilustrované. Již jsem měla příležitost díky načteným informacím pomoci manželovi pořešit nemocné koleno, u mne afty a opar.

Uvědomuji si obrovský potenciál této metody a jsem moc ráda, že jsem nalezla Vás a Vaše stránky.
S chronickými záležitostmi, které vyžadují konstituční léčbu a zkušenou homeopatku, se na Vás v nejbližší době také obrátím...

Marie Štěpánováklientka