Častým problémem mužů, zvláště od určitého věku, bývají potíže s prostatou – především jejím zbytněním a následně obtížným a nedostatečným močením. Homeopatická léčba bývá v těchto případech velmi účinná a prostatické obtíže dobře reagují na homeopatické léky.
Nejúčinnější je konstituční homeopatická léčba, při které se vybírá individuální lék pro konkrétního člověka na základě jeho specifických projevů. A to nejen urologických symptomů, ale projevů celkových – fyzických, mentálních a emočních. Konstitučním lékem pozvedneme vitální sílu člověka natolik, že se začnou postupně uzdravovat nejen aktuální problémy, ale i jiné dlouhodobé chronické potíže.
Někdy se využívá také léčba „symptomatická“, to znamená, že lze vybrat vhodný homeopatický lék na základě symptomů, které potíže s prostatou doprovází. Jedním z hlavních homeopatických léků na prostatu je SABAL SERRULATA, lék z tropické nízké palmy, která je také známá pod názvem saw palmetto. Tento lék se užívá při těchto potížích a symptomech:
Další léky pro potíže s prostatou:
Populus tremuloides – topol osikový
Chimaphila umbellata – zimolezen okoličnatý
Pareira brava
Všechny uvedené léky se dají sehnat v ověřených zahraničních homeopatických lékárnách, jako je např. anglický Helios, nebo rakouská Remedia, které sama využívám.
Potíže s předstojnou žlázou se často vyskytují v kombinaci s jiným onemocněním, jako jsou např. metabolické poruchy, diabetes, ateroskleróza nebo revmatické potíže. Proto je vhodná celostní, konstituční léčba. Zbytnění nebo zánět prostaty může často vést k tvorbě nádoru v této oblasti. Vždy by proto mělo být provedeno i cílené urologické vyšetření, aby se vyloučily jiné nemoci, zejména, je-li v moči krev.
Jako doplňující léčba u onemocnění prostaty se doporučuje:
Nejlepší „prevencí“ různých onemocnění vyššího věku je ovšem vlastní konstituční lék, který harmonizuje celý organismus a jemně stimuluje vitální sílu člověka. Tím zabraňuje rozvinutí choroby a dalším komplikacím již v počátku.