Jaro bez alergie? Zkuste homeopatii!

Po dlouhém zimním období s nedostatkem slunce jsme se konečně dočkali jara, ale bohužel ne všichni si jej mohou naplno užívat. 30% lidí letos opět potrápí nepříjemné alergické projevy, jako je rýma, kašel či pálení očí. Každý třetí člověk v ČR měl někdy nějakou alergickou reakci, 35% lidí je atopiků a čísla stále rostou, zejména u dětí.

Příčina alergie není v žádném případě v přírodě. Na vině není ani pyl, ani prach, ba dokonce ani roztoči. Problémem je pouze postupně se zhoršující imunitní systém člověka. A ten bohužel slábne nejen u jednotlivců, nýbrž u celé populace. Téměř každý z nás je na tom po této stránce hůř než zástupci předchozí generace.

Škodlivé látky, které jíme, pijeme a dýcháme, očkování, farmaka, která nasazujeme, jakmile se objeví byť sebemenší projev nachlazení, to vše vede k oslabení obranyschopnosti člověka. Klasická léčba je zaměřena především na identifikaci a odstranění alergenů, případně potlačení nežádoucích příznaků.

Princip homeopatické nebo jiné celostní léčby není hledat alergen, kterému se do budoucna budeme vyhýbat, ale posílit organismus do takové míry, aby mu žádný alergen nevadil.

Pro úplné vyléčení alergie je vhodná konstituční homeopatická léčba. Tu je však třeba zahájit již několik měsíců před sezónou. Léčba není mnohdy jednoduchá, protože příčin bývá zpravidla více a alergie bývá jen jedním z projevů rozladění vitální síly člověka. Konstitučním lékem (který vám předepíše homeopat po důkladném vstupním vyšetření) lze však s úspěchem řešit mnoho dlouhodobých chronických obtíží.

A jak si můžeme sami pomoci při akutních alergických příznacích?

Lékem č. 1 je homeopatikum HISTAMINE 9C (při jakékoliv alergii, také na psy či kočky) nebo POUMON HISTAMINE 9C (u senné rýmy). Obojí seženete v lékárně.

Je vhodné si 2 kuličky léku rozpustit do čisté vody a užívat takto:

  • 1. týden 3x denně
  • 2. týden 2x denně
  • 3. týden 1x denně
  • 4. týden pauza

Kůru je možné 2x-3x zopakovat během sezóny.

Pozor – pokud lék HISTAMINE (či POUMON HISTAMINE) do 2 dnů nezabere, je pravděpodobné, že nejde o alergickou rýmu, ale o nachlazení či virózu, která bude vyžadovat úplně jiný lék!

Další homeopatické léky, které mohou pomoci v akutním stavu:

ALLIUM CEPA záchvaty kýchání doprovázené pocitem pálení v nosu, jejichž intenzita se zmírní na vzduchu nebo po opláchnutí obličeje studenou vodou. Dráždivý, vodnatý výtok z nosu. Silné slzení, přecitlivělost na světlo. Zhoršení v uzavřené místnosti, teplem, večer. Zlepšení na čerstvém vzduchu, studenými nápoji, studeným vzduchem.

EUPHRASIA OFFICINALIS  – silné, dráždivé slzení a svědění očí, ale hojný, nedráždivý výtok z nosu, prudký suchý kašel, symptomy se zhoršují při ulehnutí. Zlepšení venku, ve tmě, přivřením očí. Zhoršení světlem, teplem, v místnosti.

PULSATILLA  –  ucpaní nosu, ztráta čichu. Zhoršení vleže, večer, ve špatně větrané místnosti, naopak venku na chladném vzduchu zlepšení. Přes noc je nos překrvený a suchý a přes den z něj vytéká žlutý sekret, který nedráždí pokožku. Zlepšení čerstvým vzduchem, venku, opláchnutím studenou vodou.

Toto jsou jen tři z mnoha akutních léků, které můžeme použít také při léčbě jakéhokoliv akutního onemocnění (viróza, chřipka, rýma či alergická rýma), pokud odpovídají příznaky.

Pro lepší orientaci v akutních homeopatických lécích vám může posloužit např. e-book Lexikon akutních stavů, kde se dozvíte, jak si sami pomoci při nejběžnějších onemocněních či úrazech, popáleninách, bodnutí hmyzem, zažívacích potížích, atd. Pochopíte základní principy homeopatie, dávkování léků a jejich potencí.

Přeji vám, aby toto jaro bylo pro vás obdobím, kdy si můžete naplno užívat slunce, pohybu na čerstvém vzduchu, krásy přírody i vůni kvetoucích stromů, a to bez nepříjemných alergických potíží.

Lenka Šebková Řezníčková
Její poslání je pomáhat lidem pomocí homeopatie - daru přírody - na jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii.
Je autorkou e-booků "20 akutních léků pro první pomoc homeopatií" a "Velkého homeopatického lexikonu akutních stavů".
Její příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • E-BOOK ZDARMA PRO VÁS:
  • Stáhněte si eBook 20 akutních léků pro první pomoc homeopatií

    ... a získejte tipy pro vaši domácí lékárničku a spoustu nových informací, které jste o homeopatii nevěděli...

  • Nejnovější příspěvky