EMOCE-NEMOCE Nejčastější příčina onemocnění moderní společnosti

emoce homeopatie

Po včerejším semináři tantra-jógy jsem si opět uvědomila, jak je důležité umět zpracovávat své emoce. Třetí ásana se zaměřuje právě na uvolnění našich emocí a otevření se důvěře v samotný Život. Při práci s tělem a dechem, cvičení speciálních ásan i aktivní meditaci se sálem rozléhaly roztodivné zvuky, pláč i smích, vše staré se čistilo, aby do volného prostoru mohla opět proudit radost a láska.anger-18658_640

Nezpracované emoce z minulosti se ukládají do našeho těla a způsobují různé blokády, přes které pak naše životní energie (Qi) nemůže volně plynout.  U žen se tyto blokády tvoří nejvíce v oblasti podbřišku a manifestují se jako různé gynekologické problémy – záněty, cysty, myomy či bolesti při menstruaci. Na psychické rovině pak jako podrážděnost nebo nechuť na sex.

Je mnoho způsobů, jak uvolnit nastřádané emoce z našeho těla – někdo dá přednost běhání či jinému dynamickému sportu, někdo třeba zvolí jemnější, ale zato velmi účinné cvičení Qi gong. Já jsem se letos dala cestou starodávné tantra-jógy neboli Mohendžodára, protože intuitivně cítím, že v dnešním „Yangovém světě“ orientovaném na výkon potřebuji mnohem více doplňovat svou ženskou Yinovou energii a posilovat sama sebe v léčivém kruhu žen.

woman-1602427_640 Mohendžodáro rozvíjí vnitřní krásu a sílu ženy bez ohledu na věk.  Umožňuje naslouchat svému tělu i duši a vede nás zpátky k sobě. Jednotlivé ásany aktivují energii pánevního dna a skrze ženské orgány ji vedou do srdce a pak dál do celého těla. Tím se tělo posiluje a harmonizuje. Účinky jsou mnohostranné – na úrovni tělesné, emoční, energetické, zdravotní, duchovní.

Emoce jsou motorem života a patří k našemu bytí, život bez nich by byl velmi plochý. Ale již staré taoistické texty upozorňují na jejich neblahý, až destruktivní vliv na naše zdraví. V čínské medicíně se říká, že emoce mají svůj původ v Srdci a zpětně Srdce ovlivňují – zároveň každá emoce nějak ovlivňuje náš energetický systém:

 • Nadměrné přemítání zauzluje Qi (energii) a patří ke Slezině
 • Smutek požírá Qi a váže se k Plicím
 • Strach vede k poklesu Qi a patří k Ledvinám
 • Vztek zvedá Qi vzhůru a váže se k Játrům
 • Radost uvolňuje Qi a náleží k Srdci
 • Šok uvádí Qi v chaotický nepořádek, patří k Srdci a celému tělu

S emocemi pracujeme i v homeopatii. Celá řada chronických onemocnění mívá příčinu právě v potlačených emocích. Čím dlouhodoběji je potlačujeme, tím větší destrukci způsobují v našich orgánech. Pokud je nevyléčíme včas na fyzické úrovni, patologie postupuje dále do oblasti psychiky a vznikají závažné poruchy, jako např. schizofrenie. Ta nejzávažnější forma potlačování organismu na více úrovních se pak projevuje jako rakovina.

Skvělou „prevencí“ a zároveň řešením při léčbě chronických onemocnění je konstituční homeopatická terapie, která se šije na míru přímo konkrétnímu pacientovi a pokrývá jej jako celek. Snažíme se najít příčinu onemocnění, vykořenit ji a nastolit opět rovnováhu, a to jak na úrovni fyzické, mentální, tak emoční.

Vezmeme-li v úvahu dopad, který emoce mohou mít na naše zdraví, může nás napadnout, jestli by život nebyl jednodušší bez veškerých emočních projevů. Nejspíš byl, ale byla by to nuda. 🙂

Proto já raději volím pestrý život se vším, co k tomu patří, učím se přijímat a zpracovávat veškeré prožitky i emoce a s úsměvem je pozorovat. Zároveň se vydávám na cestu ke znovuobjevení své ženské síly. A skrze homeopatii mohu pomáhat na cestě i ostatním…

smile-1539196_640

Lenka Řezníčková
Její poslání je pomáhat lidem pomocí homeopatie - daru přírody - na jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii.

Je autorkou e-booků "20 akutních léků pro první pomoc homeopatií" a "Velkého homeopatického LEXIKONU akutních stavů".
Její příběh si přečtěte ZDE >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • E-BOOK ZDARMA PRO VÁS:
  ebook zdarma homeopatie
 • Stáhněte si eBook 20 akutních léků pro první pomoc homeopatií

  ... a získejte tipy pro vaši domácí lékárničku a spoustu nových informací, které jste o homeopatii nevěděli...

 • Nejnovější příspěvky