Homeopatie jako duchovní cesta

Poslední objevy vědy se shodují s pohledem homeopatie na lidskou bytost, která, jak víme, je složená z těla, mysli a duše.  Při konstituční léčbě podáváme homeopatický lék, aby uzdravil „nehmotné řídící centrum“ našeho organismu, z jehož disharmonie pramení konkrétní nemoci. Když je král (duše) nemocný, království se rozpadá…

K tomu, aby člověk pochopil a naučil se vnímat, co se skrývá v nitru každé bytosti, je zapotřebí určitého procesu. Ten vyžaduje otevřenou mysl, oproštěnou od předsudků a spolupráci s kvalifikovaným a zkušeným terapeutem, který postupně odhaluje skrytá tajemství naší individuality. Homeopatie je pak cestou k opětovnému nalezení celistvosti života a mohli bychom ji dnes označit jako cestu duchovní.

Nehmotný lék floral-medicine-1738214_640

„Homeopatické léčebné umění rozvíjí na maximum vnitřní, duchovní léčivé síly přírodních substancí prostřednictvím specifického postupu…“                              

(Samuel Hahnemann: Organon léčebného umění)

Jedná se v podstatě o to, že je substance ředěna ke stavu pokud možno co nejsubtilnějšímu, nehmotnému. A nám je známo, že právě tyto nejsubtilnější vlivy jsou zároveň nejmocnější. Myšlenka, rozhodnutí, touha, vůle…nic z toho nelze nahmatat ani změřit, a přece právě z toho se skládá lidské bytí a možná i svět.

Pochopení, že veškerý život je jednotou, vše je součástí jednoho jediného silového pole, jednoho ducha, je důležitý předpoklad pro pochopení homeopatie a zároveň poselstvím obsaženým v homeopatické činnosti. K léčení dochází, pokud se setkávají podobnosti v příznacích nemoci, v člověku, v lécích, pokud rezonující vibrace spojí všechno v jednu melodii a nastaví znovu rovnováhu.

universe-782697_640Tomuto způsobu pozorování je asi nejbližší psychoterapie, zvláště hlubinná psychologie. Homeopatie však jde ještě mnohem dál, protože nezahrnuje jen vztahy mezi lidmi, nýbrž i vztah člověka ke svému okolí a k celému vesmíru. Vstupuje do „souvislostí“ mezi člověkem a uzdravujícími bytostmi z přírodních říší, a tím nabízí cestu k dosažení lepšího zdraví na psychické i fyzické úrovni.

Rovněž pro terapeuty může homeopatie představovat spirituální cestu, stejně jako jakákoliv jiná celostní forma terapie. Tu pak může nabídnout pacientům, kteří si od terapie slibují víc než znovunastolení svých tělesných funkcí.

Homeopatie jako součást kvantové fyziky

Vědci z Institutu Maxe Plancka v Německu nedávno ve svém výzkumu biologických procesů na kvantové úrovni dokázali, že léčebné účinky homeopatie lze vysvětlit vlnovou funkcí a kvantovou rezonancí.

Jestliže kvantová vlnová funkce vysvětluje, jak se může přenést léčivá látka, kvantová rezonance potom může vysvětlit léčebný účinek. Jedná se o něco podobného, jako když rozkmitaná struna díky rezonanci rozezní ozvučnou desku strunového nástroje. Léčivá látka se skládá z velmi homogenní směsi vody a cukru, ve které – řečeno poeticky – zní vlnová funkce léčiva.

immune-system-1359197_640Kvantová rezonance zároveň vysvětluje i další doposud neobjasněné fenomény léčivých účinků homeopatik. Především, jak může látka v nízké koncentraci léčit příznaky, které sama způsobuje ve vysoké koncentraci. Je to tím, že kvantová rezonance vybudí „protikmity“ v lidském těle. Více si o tomto výzkumu můžete přečíst ZDE >>.

Jinými slovy – vědci v 21. století prokázali něco, na co zakladatel homeopatie Samuel Hahnemann přišel svým pozorováním již před 250 lety. 🙂

Proč máme potřebu všechno neustále vědecky dokazovat a zdůvodňovat, jinak tomu nevěříme? Proč se neřídíme vlastní intuicí a ignorujeme to, co nám sděluje vlastní duše?

Homeopatie je cesta života. Může být i velmi dramatická, jak jen dramatický dokáže někdy život být. Je to však zároveň cesta porozumění vyšším cílům a uvědomění si vlastního smyslu existence. Ať už tyto informace přijdou prostřednictvím nehmotného homeopatického léku nebo na ně přijdete sami, vaše utrpení se zmenší nebo zcela zmizí.

A teprve v tom okamžiku se král a s ním celé království uzdraví…

crown-42251_640

Zdroje:

  • Jörg Wichmann – Homeopatie, alchymie a šamanismus
  • Jiří Čehovský – Homeopatie – víc než léčba
  • vtm.e15.cz/kvantova-teorie-homeopatie
Lenka Řezníčková
Její poslání je pomáhat lidem pomocí homeopatie - daru přírody - na jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii.

Je autorkou e-booků "20 akutních léků pro první pomoc homeopatií" a "Velkého homeopatického LEXIKONU akutních stavů".
Její příběh si přečtěte ZDE >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • E-BOOK ZDARMA PRO VÁS:
    ebook zdarma homeopatie
  • Stáhněte si eBook 20 akutních léků pro první pomoc homeopatií

    ... a získejte tipy pro vaši domácí lékárničku a spoustu nových informací, které jste o homeopatii nevěděli...

  • Nejnovější příspěvky