Lidská bytost, její cesta a cíl

Lidská bytost má vedle svého fyzického těla i svůj nehmotný, nemateriální rozměr, který je jeho nedílnou součástí. Homeopatie vždy vnímá člověka na třech úrovních – fyzické, emoční a mentální. Napadlo vás někdy, jak může nehmotná informace obsažená v homeopatickém léku působit i na duši? Může, protože jsme duchovní bytosti.

Fyzické tělo neustále zaniká a obnovuje se. Před rokem ve vašem těle nebylo 98 % atomů, ze kterých je tvořeno dnes. Kostra, kterou máte dnes a která se zdá tak pevná, tam před 3 měsíci nebyla. woman-1909629_640Během maximálně 5 let se celkově obmění vaše materiální tělo.

20 let stará vzpomínka, pokud by byla uložena někde na úrovni vašeho fyzického těla, by za tu dobu byla ztracena. To, že si zážitky neseme životem po tak dlouhou dobu, nutně znamená, že musí být uložena někde mimo naše materiální tělo, ale současně v místě, které je spojené s naší bytostí.

Moderní medicína využívá ke svému léčebnému efektu pouze „jednu třetinu“ lidské bytosti – fyzickou rovinu. Homeopatie používá k léčebnému účinku celého člověka a působí nehmotnou informací na jeho nehmotnou součást. Změna na nehmotné rovině člověka se pak promítne na jeho fyzickém těle. To je celé kouzlo. 🙂

Co je tedy smyslem lidského života?

Co je to, co v našich životech hledáme? Odpovědi mohou být různé. Lidé hledají peníze, moc, slávu, svobodu, sex, stav bez utrpení a volnost bez úzkosti a napětí. Když však budeme o těchto touhách přemýšlet hlouběji, brzy dojdeme k odpovědi, že každý prostřednictvím těchto tužeb hledá vnitřní stav bytí, kterým je štěstí – štěstí, které není ničím podmíněno a jež je trvalé.

Štěstí, které bude záviset jen velmi málo na vnějších okolnostech a bude  trvat navzdory neustálým změnám, které nás míjejí.  A kterýkoliv terapeutický systém by měl člověka vést k tomuto cíli.

štěstí

Jak vzniká nemoc a do jaké míry ji můžeme ovlivnit?

Lidská bytost žije od okamžiku svého narození v dynamickém prostředí, které trvale nejrůznějším způsobem ovlivňuje její organismus. Proto se musí neustále přizpůsobovat, aby byla zachována rovnováha. Pokud jsou podněty silnější než přirozená odolnost organismu, vznikne stav nerovnováhy s nejrůznějšími příznaky a symptomy, které bývají označovány jako „nemoc“.

Hlubší příčiny onemocnění však pochází z nehmotného světa vašich emocí, myšlenek a pocitů uvnitř nás. Viry, bakterie, mechanické příčiny, alergeny, špatné životní prostředí nebo kontaminace potravinového řetězce jsou pouze důsledkem vlastní nemoci na fyzické úrovni.

NE-MOC na fyzické úrovni naznačuje, že na nehmotné rovině člověka něco není vyřešené, něco děláme v životě špatně. Vy sami jste jediní, kdo přesně a do detailu ví, proč jste onemocněli (ztratili moc), někdy však tato informace nemusí být běžně dostupná v „rozumové“ části naší paměti.

K uzdravení je potřeba, aby si člověk tyto věci nejprve uvědomil, „prošel“ si svými nevyřešenými problémy, aby udělal ve svém životě ZMĚNU.

Lék je v tobě. A ty na to nedbáš. Nemoc vychází z tebe.

A ty si toho nevšímáš…“     (Hadrat Ali)

Zdroje:
G. Vithoulkas – Homeopatická věda
A. Sušický – Homeopatická materia medica s repertoriem
Lenka Řezníčková
Její poslání je pomáhat lidem pomocí homeopatie - daru přírody - na jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii.

Je autorkou e-booků "20 akutních léků pro první pomoc homeopatií" a "Velkého homeopatického LEXIKONU akutních stavů".
Její příběh si přečtěte ZDE >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • E-BOOK ZDARMA PRO VÁS:
    ebook zdarma homeopatie
  • Stáhněte si eBook 20 akutních léků pro první pomoc homeopatií

    ... a získejte tipy pro vaši domácí lékárničku a spoustu nových informací, které jste o homeopatii nevěděli...

  • Nejnovější příspěvky