Poruchy spánku a homeopatie

Každý z nás určitě zažil situaci, kdy po ulehnutí do postele nemůže usnout. Čím více se snažíme uvolnit a nemyslet na to, co jsme za den prožili a co nás čeká zítra, tím více na to myslíme a spánek nepřichází. Ráno jsme pak unavení, bez energie, celý den toužíme po spánku, ale když pak večer ulehneme, jsme na tom stejně jako předešlý den.

Potíže s usínáním, přerušovaný spánek nebo předčasné probouzení jsou velmi nepříjemné potíže, se kterými se často setkávám v mé homeopatické poradně. sleep-2603551_640

Léčíme-li chronickou nespavost pomocí homeopatie, hledáme příčinu a symptomy, které ji způsobují. Aby léčba byla dlouhodobě úspěšná, hledám pro každého člověka jeho individuální konstituční lék pokrývající nejen jeho celkové fyzické příznaky, ale i jeho mentální a emoční rysy. Tomu se říká celostní neboli konstituční léčba.

Existuje proto mnoho homeopatických léků na nespavost, neboť je i mnoho příčin nespavosti. Pro lepší představu zde uvedu několik homeopatických léků s nejběžnějšími symptomy. Používají se zpravidla ve vyšších potencích než 30 CH, které jsou běžně dostupné v českých lékárnách.

ARSENICUM ALBUM – nespavost způsobená strachem ze smrti, z nemocí nebo chudoby. Je to úzkostný člověk, perfekcionista a má potíže se zažíváním.

CARCINOSINUM – zodpovědní a soucitní jedinci s hlubokými pocity viny, jež jim způsobují nespavost. Přetížená mysl je budí.

NATRUM MURIATICUM – uzavřený člověk s potlačenými emocemi, často z dětství. Zodpovědnost a myšlenky na minulost mu způsobují depresi a nespavost.

AURUM METALICUM – těžká chronická nespavost u jedinců s depresí a úzkostí. Mají sebevražedné a destruktivní sklony.

IGNATIA – nespavost ze smutku, ze ztráty či zklamané lásky.

STAPHYSAGRIA – nespavost z dlouhodobě potlačovaných emocí, hlavně hněvu.

Pro předepsání konstitučního léku, ať již z důvodu nespavosti nebo jiných chronických potíží, navštivte homeopata, který se konstituční terapií zabývá. Léčba bývá zpravidla dlouhodobá (v závislosti na typu problému a době jeho vzniku) a velice účinná.

Pokud však zrovna řešíte nějaký akutní problém, který vám nedovolí usnout, můžete sáhnout do své homeopatické lékárničky pro první pomoc. Mám pro vás 3 tipy pro lepší usínání a klidný spánek u nejčastějších akutních potíží:

COFFEA 15 CH – 2 kuličky večer

  • Nervozita, úzkost, přecitlivělost na světlo a hluk, nespavost – myšlenky běží, nervy jsou napružené, stres. Jedinec je tak rozrušený, že nemůže usnout – po nepříjemných i příjemných zážitcích či z dobrých zpráv.

GELSEMIUM 15 CH – 2 kuličky večer

  • Úzkost či tréma před nějakou událostí (vystoupení, návštěva zubaře, zkouška ve škole, atd.), která vám brání klidnému spánku nebo usnutí.

KALIUM PHOSPHORICUM 15 CH – 2 kuličky večer

  • Pracovní přetížení, převážně intelektuální práce, učení se na zkoušku, nervová únava spojená s problémy s pamětí, koncentrací, bolestí hlavy, špatnou náladou a neschopností usnout.

Další tipy pro různé akutní stavy (úrazy, poranění, chřipky, záněty, zažívací potíže, atd.) včetně rejstříku léků do vaší domácí homeolékárničky naleznete v e-booku Velký homeopatický lexikon akutních stavů.

Minimálně dvě hodiny před spaním nejezte a nepijte nápoje obsahující kofein – kávu, colu, silný černý či zelený čaj. Čaje bylinkové vám mohou k dobrému spánku naopak pomoci. Vyzkoušejte čaj z kozlíku lékařského, z heřmánku pravého, meduňky lékařské nebo z květu levandule. lavender-2523620_640

Před samotným ulehnutím nezapomeňte vyvětrat místnost, v níž budete spát. Nemělo by být moc přetopeno, ke spánku potřebujete mít dostatek čerstvého vzduchu.

Přeji vám co nejméně bezesných nocí!

Lenka Šebková Řezníčková
Její poslání je pomáhat lidem pomocí homeopatie - daru přírody - na jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii.
Je autorkou e-booků "20 akutních léků pro první pomoc homeopatií" a "Velkého homeopatického lexikonu akutních stavů".
Její příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • E-BOOK ZDARMA PRO VÁS:
  • Stáhněte si eBook 20 akutních léků pro první pomoc homeopatií

    ... a získejte tipy pro vaši domácí lékárničku a spoustu nových informací, které jste o homeopatii nevěděli...

  • Nejnovější příspěvky