Poruchy spánku a homeopatie

nespavost homeopatika

Každý z nás určitě zažil situaci, kdy po ulehnutí do postele nemůže usnout. Čím více se snažíme uvolnit a nemyslet na to, co jsme za den prožili a co nás čeká zítra, tím více na to myslíme a spánek nepřichází. Ráno jsme pak unavení, bez energie, celý den toužíme po spánku, ale když pak večer ulehneme, jsme na tom stejně jako předešlý den.

Potíže s usínáním, přerušovaný spánek nebo předčasné probouzení jsou velmi nepříjemné potíže, se kterými se často setkávám v mé homeopatické poradně. sleep-2603551_640

Léčíme-li chronickou nespavost pomocí homeopatie, hledáme příčinu a symptomy, které ji způsobují. Aby léčba byla dlouhodobě úspěšná, hledám pro každého člověka jeho individuální konstituční lék pokrývající nejen jeho celkové fyzické příznaky, ale i jeho mentální a emoční rysy. Tomu se říká celostní neboli konstituční léčba.

Existuje proto mnoho homeopatických léků na nespavost, neboť je i mnoho příčin nespavosti. Pro lepší představu zde uvedu několik homeopatických léků s nejběžnějšími symptomy. Používají se zpravidla ve vyšších potencích než 30 CH, které jsou běžně dostupné v českých lékárnách.

ARSENICUM ALBUM – nespavost způsobená strachem ze smrti, z nemocí nebo chudoby. Je to úzkostný člověk, perfekcionista a má potíže se zažíváním.

CARCINOSINUM – zodpovědní a soucitní jedinci s hlubokými pocity viny, jež jim způsobují nespavost. Přetížená mysl je budí.

NATRUM MURIATICUM – uzavřený člověk s potlačenými emocemi, často z dětství. Zodpovědnost a myšlenky na minulost mu způsobují depresi a nespavost.

AURUM METALICUM – těžká chronická nespavost u jedinců s depresí a úzkostí. Mají sebevražedné a destruktivní sklony.

IGNATIA – nespavost ze smutku, ze ztráty či zklamané lásky.

STAPHYSAGRIA – nespavost z dlouhodobě potlačovaných emocí, hlavně hněvu.

Pro předepsání konstitučního léku, ať již z důvodu nespavosti nebo jiných chronických potíží, navštivte homeopata, který se konstituční terapií zabývá. Léčba bývá zpravidla dlouhodobá (v závislosti na typu problému a době jeho vzniku) a velice účinná.

Pokud však zrovna řešíte nějaký akutní problém, který vám nedovolí usnout, můžete sáhnout do své homeopatické lékárničky pro první pomoc. Mám pro vás 3 tipy pro lepší usínání a klidný spánek u nejčastějších akutních potíží:

COFFEA 15 CH – 2 kuličky večer

  • Nervozita, úzkost, přecitlivělost na světlo a hluk, nespavost – myšlenky běží, nervy jsou napružené, stres. Jedinec je tak rozrušený, že nemůže usnout – po nepříjemných i příjemných zážitcích či z dobrých zpráv.

GELSEMIUM 15 CH – 2 kuličky večer

  • Úzkost či tréma před nějakou událostí (vystoupení, návštěva zubaře, zkouška ve škole, atd.), která vám brání klidnému spánku nebo usnutí.

KALIUM PHOSPHORICUM 15 CH – 2 kuličky večer

  • Pracovní přetížení, převážně intelektuální práce, učení se na zkoušku, nervová únava spojená s problémy s pamětí, koncentrací, bolestí hlavy, špatnou náladou a neschopností usnout.

Další tipy pro různé akutní stavy (úrazy, poranění, chřipky, záněty, zažívací potíže, atd.) včetně rejstříku léků do vaší domácí homeolékárničky naleznete v e-booku Velký homeopatický lexikon akutních stavů.

Minimálně dvě hodiny před spaním nejezte a nepijte nápoje obsahující kofein – kávu, colu, silný černý či zelený čaj. Čaje bylinkové vám mohou k dobrému spánku naopak pomoci. Vyzkoušejte čaj z kozlíku lékařského, z heřmánku pravého, meduňky lékařské nebo z květu levandule. lavender-2523620_640

Před samotným ulehnutím nezapomeňte vyvětrat místnost, v níž budete spát. Nemělo by být moc přetopeno, ke spánku potřebujete mít dostatek čerstvého vzduchu.

Přeji vám co nejméně bezesných nocí!

Lenka Řezníčková
Její poslání je pomáhat lidem pomocí homeopatie - daru přírody - na jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii.

Je autorkou e-booků "20 akutních léků pro první pomoc homeopatií" a "Velkého homeopatického LEXIKONU akutních stavů".
Její příběh si přečtěte ZDE >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • E-BOOK ZDARMA PRO VÁS:
    ebook zdarma homeopatie
  • Stáhněte si eBook 20 akutních léků pro první pomoc homeopatií

    ... a získejte tipy pro vaši domácí lékárničku a spoustu nových informací, které jste o homeopatii nevěděli...

  • Nejnovější příspěvky