Sluneční lék na podzimní „depku“?

slunce homeopatie

Během roku máme dvě období, která považujeme za vhodný začátek k nějaké nové činnosti, aktivitě či změně. První období je z kraje ledna a druhé je právě nyní. Září máme spojeno se začátkem školního roku a jeho energie často vybízí začít se třeba učit cizí jazyk nebo se věnovat novému koníčku. Můžete využít této energie a naučit se nějakou novou dovednost nebo uskutečnit změnu ve svém životě, kterou cítíte, že je nezbytné udělat. Právě teď je k tomu vhodná doba.

Jsou ovšem i tací, kteří si toto období neužívají a mají „depku“ z toho, že se blíží zima a s ní málo slunečního svitu, zato více deštivých a sychravých dnů. Nebo jen cítí, že by potřebovali udělat změnu ve svém životě, ale bojí se zkrátka vykročit. A tento nesoulad mezi touhou duše a realitou v životě způsobuje různé úzkosti a deprese. Není náhoda, že právě v září mívám ve své poradně více lidí s depresemi nebo těch, co postrádají smysl své existence.

Může na to pomoci homeopatie? Určitě ano. Po celkové vstupní konzultaci doporučím klientovi jeho konstituční lék šitý přímo na míru. Zajímám se o jeho pohled na život, jeho touhy, starosti i smutky, a teprve díky pochopení „proč“, je možné vykořenit celou řadu obtíží jak v psychické, tak fyzické oblasti.

Konstituční homeopatie je o pochopení nerovnováhy lidské duše, náhledu do jejích propastí a znovu nastolení dobrého životního pocitu.

Konkrétně depresi lze léčit mnoha homeopatickými léky, avšak vždy je potřeba zohlednit individuální projevy u daného člověka a tím určit vhodný lék přímo pro něj.

Například deprese u léku (typu člověka) Ignatia se projevují jako rozporuplné pocity, časté střídání nálad, pocity duševního vyčerpání, hluboký smutek, který zadržuje uvnitř. Je to velmi citlivý a romantický typ, často vzdychá, snadno se urazí a má pocit „knedlíku“ v krku.

Lék Sepia se projevuje spíše lhostejností ke všemu (rodina, přátelé), často pláče, je unavený starostmi a má pocit tělesného i duševního vyčerpání. Je zde častá souvislost s obdobím např. po porodu nebo v menopauze. Velmi jim pomáhá jakýkoliv pohyb, cvičení, tanec nebo jen být o samotě.

Na obtíže z přepracovanosti je zase vhodný lék Kalium phosphoricum. Je zde extrémní vyčerpanost, následující zejména po období stresu a napětí (např. po zkouškách). Přetrvává duševní únava, slabost a neschopnost se na nic koncentrovat. Objevují se také bolesti hlavy z duševní námahy, nespavost nebo poruchy trávení.

A tak bychom mohli pokračovat v dalším výčtu léků, neboť co člověk, to jedinečná osobnost se svými rysy a projevy. O svém konstitučním léku je dobré se vždy poradit s homeopatem.

Podzimní „depku“ však můžeme ovlivnit ještě jedním ryze symptomatickým (tj. nekonstitučním) lékem. Je jím SOL neboli potencované sluneční světlo. Poslední dobou tento lék úspěšně testuji sama na sobě nebo u lidí, kteří na podzim a v zimě vyloženě trpí nedostatkem slunečního svitu a projevuje se u nich deprese či melancholie bez výrazné hlubší příčiny. A – funguje to! 🙂

Homeopatický lék Sol se v akutní homeopatii využívá především na všechny obtíže spojené s pobytem na slunci, jako např.:

 • sluneční úžeh a úpal
 • bolesti hlavy ze slunce
 • sluneční alergie a ekzémy, kýchání na slunci
 • fotofobie

Své místo tento lék zaujímá i v onkologii, kde pomáhá lidem zvládnout nepříjemné vedlejší účinky po ozařování, hojí spálenou kůži a zmírňuje bolesti. A především – prokazatelně zlepšuje náladu!

V ČR trpíme všichni nedostatkem vitaminu D, protože máme málo slunce. Není to jen vitamin, ale také důležitý hormon, který je nutný k absorbování vápníku v těle a tím pádem na zachování zdravých kostí a zubů. 90 % vitaminu D si tělo získává přes pokožku díky slunečnímu svitu.

O dalších blahodárných účincích slunečního světla by se dalo psát hodně. Slunce představuje prvek ohně a oheň potřebujeme, abychom přežili. Lék Sol má do budoucna velký potenciál zvláště proto, že dalších dvacet třicet let se bude dále zvětšovat ozónová díra. Budeme mít na to lék!

Ve své praxi používám především lék Sol Africana – vyrobený z afrických slunečních paprsků, které mají mnohem větší sílu, než např. Sol Britannic vyrobený ze slunce ve Velké Británii. V tomto kraji se slunce ukazuje velmi málo, a proto tento lék nemá tak dobré výsledky.

Za zmínku ještě stojí Sol Australis, neboť nad Austrálií se nachází velká ozónová díra, která propouští více ultrafialového záření. Lék z australského slunce tak bude mít v budoucnu mnohem širší využití.

Lék Sol se dá zatím sehnat pouze v zahraničních homeopatických lékárnách, jako jsou např. rakouská Remedia nebo anglický Helios. Pořiďte si jej v potenci 30 C a až na vás přijdou podzimní splíny a melancholie (či jakýkoliv jiný příznak nedostatku slunce), vezměte si jednu kuličku a uvidíte, jak vám naráz prozáří den a zlepší se nálada.

Pokud byste chtěli tento lék jen vyzkoušet a nechce se vám objednávat celé balení, klidně mi napište a já vám za 100 Kč (+ poštovné) pošlu vzorek „slunce“ poštou. Taktéž budu ráda, pokud mi napíšete vaše dojmy a zkušenosti s lékem Sol a především, jaký účinek měl na vaši podzimní náladu. Nebo se můžete objednat do poradny na konstituční homeopatickou léčbu, kde se vám budu věnovat komplexně.

Přeji nám všem krásný barevný podzim a léčivé slunce v duši. 🙂

Lenka Řezníčková
Její poslání je pomáhat lidem pomocí homeopatie - daru přírody - na jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii.

Je autorkou e-booků "20 akutních léků pro první pomoc homeopatií" a "Velkého homeopatického LEXIKONU akutních stavů".
Její příběh si přečtěte ZDE >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • E-BOOK ZDARMA PRO VÁS:
  ebook zdarma homeopatie
 • Stáhněte si eBook 20 akutních léků pro první pomoc homeopatií

  ... a získejte tipy pro vaši domácí lékárničku a spoustu nových informací, které jste o homeopatii nevěděli...

 • Nejnovější příspěvky