Známky léčení těla a mysli

Pokud se léčíte svým konstitučním lékem, změny se projevují na všech úrovních – na úrovni tělesné, duševní i mentální. To, že lék působí, poznáte podle následujících reakcí:

 • Cítíte se lépe. Vrátil se vám váš duch, více si důvěřujete. Máte pocit, jako by se projevilo vaše původní já.
 • Máte více energie, cítíte se živější, zvládnete více práce, jste schopni znovu běhat, více se smějete.
 • Jste schopni vyrovnávat se efektivněji s životními situacemi, s menší mírou stresu.dance-18766_640
 • Nastanou změny v životě, i když se zdá, že je to náhoda. Například změníte zaměstnání, nebo nastane posun ve vašem poměru k práci, ke studiu nebo ke spolupracovníkům, přátelům, rodině.
 • Většinou se nejprve začnete cítit lépe psychicky. Budete také tvořivější.
 • Může se objevit přechodné zhoršení vašich fyzických obtíží, které se odvíjí podle toho, jak dlouho byl přítomen fyzický symptom ve vašem těle. Zhoršení bývá často způsobeno eliminací toxinů, které se dostávají ven z těla přirozenými vylučovacími systémy – stolicí, močí, kůží v podobě vyrážek, uhrů, nežitů nebo horečky, nosem jako kýchání nebo rýma, atp. Dočasné zhoršení symptomů je tedy projev organismu, který pracuje, aby se vyléčil.
 • Krátký dočasný návrat starých symptomů je dobrým znamením, zvláště když se objevují v opačném pořadí než původní symptomy. Mohou být přechodné (třeba jen několik sekund jako záblesk minulosti) nebo déletrvající. Návrat starých symptomů patří k zákonitostem léčby, i když se neobjeví ve všech případech.
 • Je dobré, když se kromě psychiky zlepšují i fyzické symptomy – podle zákonů léčby (např. od důležitějších orgánů k méně významným).
 • Občas může být projevem léčby sen nebo sekvence snů s nějakým významem, i když mu přesně nerozumíte. Podstatné je, že cítíte, že sen jen nějakým způsobem správný, důležitý nebo pozitivní. Důvěřujte pocitům, které ve snu prožíváte.

Nemoci mohou mít i pozitivní význam. Jsou to krize, které vyrůstají z našich niterných potřeb vyřešit stará psychická zranění a změnit vnitřní i vnější život.  Konstituční homeopatická léčba nám v tomto může velmi pomoci.

Akutní léčba homeopatií (u chřipky, rýmy či vymknutého kotníku) má však úplně jiná specifika a jiné, jednodušší léčebné postupy. Mnohé z těchto onemocnění si tak můžete vyléčit dokonce sami doma, pokud víte, jak na to…

marguerite-74886_640

(Zdroj: Peter Chappell – Homeopatická samoléčba – léčení mysli a těla)

Lenka Šebková
Její poslání je pomáhat lidem pomocí homeopatie - daru přírody - na jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii.
Je autorkou e-booků "20 akutních léků pro první pomoc homeopatií" a "Velkého homeopatického lexikonu akutních stavů".
Její příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • E-BOOK ZDARMA PRO VÁS:
 • Stáhněte si eBook 20 akutních léků pro první pomoc homeopatií

  ... a získejte tipy pro vaši domácí lékárničku a spoustu nových informací, které jste o homeopatii nevěděli...

 • Nejnovější příspěvky