Homeopatie v 21. století aneb Proč jsem se rozhodla psát blog

Zhruba před dvěma sty lety se zrodila věda, která začala konkurovat tehdejším moderním přírodním vědám. Medicína podobná dnešní nebyla ještě ani v dohledu. Její zakladatel, německý lékař Samuel Hahnemann, přišel s teoriemi, které představovaly radikální odklon od stávajícího názoru na zdraví a nemoc.

Hahnemann tvrdil, že nemoc je proces, který má dopad na člověka jako celek, a že léky lze podávat v malých dávkách, které léčí celého člověka, a ne pouze onemocnění. Tento nový léčebný systém nazval homeopatií. Základní myšlenkou je, že lék stimuluje přirozené zotavovací procesy pacienta směrem ke zdraví. Nemoc se proto vyřeší přirozeně s tím, jak se člověk uzdravuje. homeopathy-1079807_640

Praxe homeopatie je založena na pozorování zvaném „zákon podobnosti“. Což znamená, že nějaká látka může vyvolat to, co může rovněž vyléčit. Uvedu příklad. Každý ví, že kávu pijeme proto, abychom byli bdělí a pozorní. V homeopatii se však káva užívá v minimálních dávkách k tomu, aby se její pomocí vyléčili pacienti s nespavostí, která souvisí s příliš bdělou myslí!

Homeopatie se brzy stala velmi populární na celém světě. Je velice účinná a přitom šetrná. A nyní, v 21. století, se podle Světové zdravotní organizace stala druhým nejrozšířenějším oborem léčby v současném světě, hned za tradiční čínskou medicínou.

Když jsem tenkrát před lety poprvé na vlastní kůži pocítila, jak rychle dokáže pár kuliček dobře zvoleného léku nastartovat vitální sílu, aby si poradila s akutní nemocí, chtěla jsem ten proces pochopit více do hloubky, a tak jsem začala homeopatii studovat.

Proto jsem také založila tento blog, abych se mohla s Vámi dělit o mé zkušenosti a homeopatické vhledy, neboť je ještě stále mnoho lidí, kteří spoléhají pouze na alopatickou léčbu (tedy klasickou medicínu, co se učí na lékařských fakultách) a netuší o této alternativě, která je založena na přírodních zákonitostech a nezatěžuje organismus chemickými látkami. Další nevýhoda klasické západní medicíny je v tom, že nepohlíží na člověka jako na celek a zakládá se především na potlačování příznaků nemoci. Tím pádem nedokáže přesně identifikovat prvotní příčinu nemoci a trvale ji vyléčit.

Homeopatie není jen léčba pro těhotné ženy a jejich děti, jak si stále mnozí myslí. I když v těchto případech je právě velice vhodná, neboť je šetrná k organismu a navíc bez vedlejších účinků. Homeopatie nám může pomoci při jakémkoliv akutním i chronickém onemocnění v jakémkoliv věku.

daisies-276112_1280

Každá nerovnováha ve fyzickém těle vždy odráží i náš psychický stav a naopak. Tyto dvě věci jsou provázané a je úkolem dobrého homeopata, aby pochopil vzájemnou souvislost a vybral lék, který pokrývá nejen fyzickou oblast, ale i duši a mysl člověka. Každý člověk je jiný, každý se jinak vyrovnává se stresem, jinak pracuje se svými emocemi, a proto potřebuje individuální lék, i když přichází se stejnou nemocí, jako pacient před ním. Právě tento přístup činí homeopatii jedinečnou.

Nemoci jsou dnes čím dál více agresivnější, četnější a chroničtější. Zdravý člověk v podstatě už ani neexistuje. Všichni jsme někdy brali antibiotika (někdo dokonce mnohokrát v roce), někdo je trvale na kortikoidech nebo lécích na tlak. Všichni jsme vystaveni záření z mobilů či jiných bezdrátových sítí. Všichni jíme podobné jídlo, které se čím dál více spíše podobá chemickým sloučeninám. Jíme ovoce, které nikdy nevidělo slunce. A divíme se, proč jsme pořád unavení a bez energie?

I proto vidím v homeopatii velký dar, který nám může pomoci znovu revitalizovat naši životní sílu, abychom mohli čelit civilizačním chorobám nejen 21. století. A já jsem pyšná na to, že mohu být Vaším homeopatickým průvodcem právě na té Vaší jedinečné Cestě životem…

Nikdy není pozdě na změnu a volba je jen na nás.

 

Lenka Šebková
Její poslání je pomáhat lidem pomocí homeopatie - daru přírody - na jejich cestě ke zdraví a celkové harmonii.
Je autorkou e-booků "20 akutních léků pro první pomoc homeopatií" a "Velkého homeopatického lexikonu akutních stavů".
Její příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • E-BOOK ZDARMA PRO VÁS:
  • Stáhněte si eBook 20 akutních léků pro první pomoc homeopatií

    ... a získejte tipy pro vaši domácí lékárničku a spoustu nových informací, které jste o homeopatii nevěděli...

  • Nejnovější příspěvky