V sezóně od podzimu do jara se pravidelně setkáváme s početnými virózami a chřipkami. Každá jednotlivá nemoc se projevuje u různých lidí různými příznaky a individuálními, byť silně podobnými vlastnostmi. Dvousetletá historie homeopatie nás učí, že čím je lék „podobnější“ nemoci nebo spíše jejím individuálním projevům u konkrétního člověka, tím je účinnější. A opačně: čím je lék méně podobný, tím je neúčinnější.
Horečka není nemoc. Je to průvodní projev téměř všech typů infekcí. Chřipka je naopak specifický druh virové infekce. Horečky se nebojte – jde o prospěšný jev, který je součástí obranných reakcí těla na infekci. Prosté zvýšení teploty zpomaluje množení choroboplodných organismů a některé i zabíjí. Horečka je tedy velmi důležitá a pozitivní tělesná reakce. Není-li příliš vysoká, je nejlepší nechat ji udělat svou práci jako součást léčivého úsilí těla.
Chřipkou se nazývá akutní infekce dýchacích cest související s jistou skupinou virů. Doprovázet ji může rýma nebo kašel, výrazná horečka, celková slabost, nechutenství a bolesti svalů. Člověk s chřipkou se cítí a vypadá hůře, než při běžném nachlazení. Do první fáze horečky je dobré nezasahovat, stačí být v klidu, ve tmě, v teple.
Horečka při akutních nemocech svědčí o dobré obranyschopnosti našeho organismu. Je součástí naší imunity a je pro nás velmi pozitivním příznakem, který nám v boji s nemocí významně pomáhá. Je skvělé, když si naše tělo umí horečku vytvořit. Proto je velmi důležité při nemoci si co nejdříve lehnout, dodržovat klid a horečku a marodění si dovolit. Často stačí i dva, tři dny v klidu v posteli a z nejhoršího jste venku.
Pokud horečku běžně snižujeme léky, později se již přestává dostavovat, a tím se velmi zhorší celková obranyschopnost těla. Bez horečky neumožníme své imunitě, aby se aktivovala a zlikvidovala vetřelce. Toxiny po virové či bakteriální infekci pak zůstávají v organismu a uloží se tam, kde máme slabé místo (např. v kloubech).
Opakované snižování teploty tedy vede nakonec k narušení celého imunitního systému, který časem přestane pracovat, jak by měl. My se pak dostaneme do začarovaného kruhu, neboť se díky chemickým lékům stáváme citlivějšími a snadněji znovu onemocníme. Co s tím?
Vytvořit horečku je pro naše tělo docela náročný úkol, ke kterému potřebuje spoustu energie a klidu. Pokud budeme nemoc přecházet, poletovat po domácnosti nebo dokonce s ní chodit do práce, nezbude nám na vytvoření teploty žádná energie. Nemoc pak neproběhne jak má, vleče se hodně dlouho, jsme vyčerpaní a cítíme se mizerně i několik týdnů.
Využívejte mocnou přírodní sílu homeopatického léčení při akutních horečnatých stavech. Akutní léčbu zvládnete sami doma, nemá žádné vedlejší účinky a významně podpoří vaši imunitu tak, že se budete již brzy cítit mnohem lépe.
Výhodou akutní homeopatické léčby je také to, že ji může praktikovat kdokoliv, aniž by musel mít hlubší znalosti z homeopatie. Dobrým průvodcem vám může být e-book Lexikon akutních stavů, kde najdete podrobné informace o jednotlivých lécích a příznacích mnoha různých onemocnění, kdy a jak často lék podávat, v jaké potenci a jiné vhodné rady.
S chronickými dlouhodobějšími potížemi se však již obraťte na homeopata, který vám předepíše individuální konstituční lék na základě vašeho celkového stavu. Celostní léčba vám navíc zajistí dlouhodobě zvýšenou odolnost proti infekcím.
Zdroje: