Znáte to. Jedete někam do přírody a nevyhnete se setkání i s jinými stvořeními. Bolestivá, svědící a občas i velmi nebezpečná kousnutí či bodnutí hmyzem nám připomínají, že lidská nadřazenost není absolutní. 🙂 Prostě se s tím musíme smířit, k pokousání nebo bodnutí hmyzem či jinými členovci (pavouci, klíšťata, roztoči) dochází všude. A ani repelenty nejsou všemocné.
Největším problémem bývá po bodnutí lokální reakce na hmyzí jed nebo sliny. Může dojít ke krátkodobé bolesti, svědění či jiným nepříjemným pocitům, ale obvykle to nepředstavuje ohrožení zdraví. Samozřejmě existuje i jedovatý hmyz, který může vyvolat systémovou alergickou reakci, dušnost či ztrátu vědomí. V takových případech je nutné volat lékařskou pohotovost.
My se nyní zaměříme na ty situace, ve kterých si můžeme pomoci sami díky homeopatickým lékům. Vezměte si kuličku indikovaného léku v jakékoliv nízké potenci, co máte u sebe. Pokud by byly příznaky silnější, je dobré mít s sebou i potenci vyšší (např. 30 CH). Lék podáváme po jedné až třech hodinách v závislosti na vývoji situace, a jakmile si všimneme výraznějšího zlepšení, lék přestaneme podávat.
Seznámím vás teď s 3 základními léky, které mívám u sebe ve své cestovní homeolékárničce pro případ pokousání hmyzem.
Pro lokální použití se mi osvědčil chladivý Dapis gel, který pomáhá zmírnit svým zklidňujícím účinkem především svědění pokožky.
Teď již víte, jak si při pobytu v přírodě pomoci, aby vám hmyzí kousance nezkazily náladu nepříjemným svěděním či boláky na kůži.
Pokud vás více zajímá problematika akutní homeopatie a jak si můžeme sami pomoci homeopatickými léky v různých situacích (úrazy, chřipky, nachlazení, zažívací potíže, aj.), sepsala jsem pro vás podrobnou e-knihu „Velký homeopatický lexikon akutních stavů“. Naučíte se porozumět svým onemocněním či úrazům, rozpoznat klíčové příznaky a najít si s jejich pomocí vhodný homeopatický lék. Zvolte si přírodní cestu a tento lexikon může být vaším spolehlivým průvodcem.
Přeji vám krásné léto a bezproblémový pobyt v přírodě!